KONST / Litografier / Färglitografi 14632216
nr 1463 2216
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Komposition. Signerad, numrerad 60/75. Färglitografi, bildmått: 65x49, yttermått inklusive ram: 84x66 cm
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:57:24
2.800 kr
3.200 kr
3.200 kr
4.200 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
4.800 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.200 kr
25 apr
Maurice Estève
Läs mer om Maurice Estève